Konsekwencje przekroczenia prędkości
Kilka dni temu policjanci z sochaczewskiej drogówki kontrolowali prędkość w Kozłowie Biskupim. Mundurowi zauważyli, że kierowca pojazdu marki Opel Astra jedzie zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 121 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej.
Za popełnione wykroczenie nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Materiały w jego sprawie trafiły do zespołu ds. wykroczeń.
Kolejna interwencja dotycząca przekroczenia prędkości została przeprowadzona w Kromnowie, gdzie również obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą BMW, która jechała z prędkością ponad 100 km/h. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy i przesłali informację do organu, który wydał dokument. Na kierującą nałożono mandat w wysokości 1500 złotych, a także 13 punktów karnych.
Ponownie przypominamy, że jeśli popełniłeś wykroczenie w ruchu drogowym masz możliwość uiszczenia opłaty za nałożony mandat karny przy pomocy terminala płatniczego.
- policjanci ruchu drogowego zazwyczaj posiadają w radiowozie terminal płatniczy, za pomocą którego można uiścić grzywnę nałożoną w postaci mandatu karnego;
- grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty;
- płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową;
- jeżeli osoba wyrazi taką wolę policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności;
- dokonując opłaty za pośrednictwem terminala płatniczego nie poniesiecie Państwo żądnych dodatkowych kosztów związanych z tą transakcją;
- uiszczając grzywnę za pośrednictwem terminala płatniczego unikniecie Państwo ewentualnej egzekucji niezapłaconej grzywny przez urząd skarbowy.
asp. Agnieszka Dzik